Vahetult enne jõulupühi sai 4. klass kutse Tartu Linnaraamatukokku, üllatust vastu võtma. Raamatukogutöötaja rääkis, et  2015. aastal anti Tartule UNESCO kirjanduslinna tiitel. Seoses sellega alustab linn uut traditsiooni ja kingib Tartu linna õpilastele ühe väärt raamatu.

Sel aastal on kõigile Tartu koolide 4. klasside õpilastele kingiks Reeli Reinausi raamat „Kuidas mu isa endale uue naise sai“, mis pälvis 2017. aastal Lapsepõlve auhinna nime kandva Tartu kirjandusauhinna. Kirjanik tutvustas uusi lasteraamtuid ja andis igale lapsele üle kingituse ja Tartu linnapea Urmas Klaasi pöördumise raamatusõpradele. Kristiina Ehin Tartu linnakirjanik aastal 2017 on öelnud, et emotsioonide kinkimine on kulda väärt.

Lõpetuseks tänas meie klass võõrustajaid O. Arderi luuletusega „Küünal“, mille esitas Laura Lomp.