Esmaspäeval, 23. jaanuaril käisid kolm Ilmatsalu Põhikooli 8. klassi õpilast võistlusel nimega Teaduslahing. Seal osales palju õpilasi Tartumaalt, Jõgevamaalt ja Valgamaalt. Võistlemine käis kolmestes võistkondades. Iga ülesande lahendamiseks oli aega 20 minutit.

Võistlusel lahendati erinevate õppeainetega seotud teadusülesandeid. Ühes ülesandes oli vaja leida kui palju peab rattaga sõitma, et kulutada ära ühe muffini jagu energiat. Teises ülesandes oli arvutiprogrammi abil vaja leida kindlal kuupäeval ja kellaajal taevas olevad tähed ja tähtkujud. Kolmandas ülesandes oli vaja leida puidu tiheduse järgi selle liik. Kokku tuli lahendada igal meekonnal viis ülesannet.

Osalejate arvates oli mõnede ülesannete jaoks liiga vähe aega,  kuid mõnede jaoks palju. Mõned ülesanded olid kergemad, mõned raskemad. Üldiselt arvati, et see oli õpetlik võistlus ja järgmisel aastal tahetakse kindlasti jälle minna.

Foto: Tartu Postimees. Sille Annuk