ÕpiFest on Tartu ülikooli haridusuuenduskeskuse poolt korraldatud projekt, mille eesmärk on otsida parimaid õppemeetodeid läbi õpilaste silmade, levitada nüüdisaegset õpikäsitust ning julgustada noori proovima uusi rolle, sealhulgas väärtustama õpetajaametit. Projekti raames oli õpilastel vaja ette valmistada 20-minutiline tund vabalt valitud teemal. Tunnis pidi olema lõimitud vähemalt kaks õppeainet ning loodud seoseid päriseluga.

Ettevalmistatud tund tuli läbi viia, õpilasteks olid teiste koolide võistkonnad. Tundi hindas žürii. Meie koolist osales ÕpiFestil „Täna annan tundi mina!“ 8.klassi õpilased Sandra Saar, Jan Erik Köst ja Kristin Eliis Kapp. Meie kooli õpilased valmistasid ette tunni vihmametsadest ning pälvisid žüriilt I koha.  7.-9. klasside vanuserühmas osalesid Rocca al Mare kooli 2 võistkonda, Türi Põhikooli, Tartu Raatuse ja Kivilinna Kooli võistkonnad.

ÕpiFestiga on võimalik lähemalt tutvuda KUKU taskuhäälingu kaudu SIIT