07.-13. septembril tähistati Eestis esmakordselt üleeuroopalist spordinädalat, mille eesmärgiks oli tõsta elanikkonna liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust. Spordinädala sihtgrupiks Eestis olid koolinoored.

Ilmatsalu koolis oli spordinädal täis aktiivseid tegevusi.

Iga hommik algas äratusvõimlemisega.

Teisipäeval tantsiti. Kooli saalis lustisid kõrvuti 1. ja 9.klassi  õpilased ning õpetajadki.

Kolmapäevased tegevused olid suunatud 1.- 4.klassi õpilastele. Segavõistkonnad panid end proovile mitmetes vahvates tegevustes: teivashüppes, odaviskes, kettaheites läbi rõngaste jne. Vanemad õpilased toetasid nooremaid ja vajadusel andsid ka sõbralikult nõu.

Neljapäeval toimus traditsiooniline klassidevaheline teatevõistlus  „Koolist – koolini“ 5.-9. klassi võistkondadele. Starditi vana Rahinge kooli lähedalt,  liiguti vaheldumisi joostes (poiss) ning rattal (tüdruk) Ilmatsalu koolini. Võidu saavutas 9.kl võistkond. Teise koha võitles välja 7.klass ning III koha 6.klassi võistkond. Ka õpetajate võistkond oli tasemel, saavutades IV koha.

Reedel selgitati välja vanuseastmete „Kõige – kõige – kõige spordis“. Ülesanded olid veidi vimkaga. Ja nii selgus võisteldes vanuseastme tugevam (paberlennuki valmistaja ja selle viskaja),  kiireim  (klotsidel kõndija),  täpseim  (õhupalli noolega purustaja). Märkimisväärne oli vastupidavusvõistlusel Meelikese (3.a kl) tulemus, kes seisis ühel jalal 13.55.

Nädala jooksul olid kooli Facebooki lehele oodatud fotod teemal “Ka nii võib sportida”. Zürii punktide ja FB lehe laikide põhjal saavutas võidu foto veistega võidu jooksvast Kasparist (3.a kl). II koha sai Arturi foto (mootorratastega, 1.kl) ning III koha tiritammitava Kirke foto (5.kl).

Ilmatsalu koolipere on nüüd kindlasti tervem, tugevam ja rõõmsam.