Kolmapäeval 13. märtsil sõitis 6. H klass Laeva rappa õppekäigule. Kohale jõudes oli ilm rahulik ja vaikne. Giidi nimi oli Piret, kes rääkis klassile rabast väga põnevalt. Jõudis kätte aeg panna alla räätsad, see oli raskem kui õpilased arvasid. Räätsad pidid olema õigesti jalga pandud, muidu kukuksid need kõndimise ajal jalast ära. Kui kõik olid räätsad abita või abiga jalga saanud hakkas matk peale. Peagi peatus klass giidiga ühe puu juures, kust oli musträhn süüa otsimas käinud.

Liikusime mööda raba ja leidsime palju jõhvikaid. Õpetaja ütles: “Kõik lapsed peavad ära sööma vähemalt kümme jõhvikat, siis on päeva vitamiininorm täis.” Giidil oli lastele varuks üks ülesanne. Õpilased pidid leidma taimi ja panema need õige pildi juurde. See tehtud, liikusid lapsed edasi ja jõudsid lõpuks vaatetorni juurde. Kõik õpilased käisid vaatetornis ja tegid pilte. Bussi juures kinnitasime keha ning sõitsime tagasi koolimajja, kus tunnid jätkusid.