Unistan - suudan ja saavutan

3. b  klassi Sandri ema Helis töötab Tartu Postikeskuses ja ta kutsus meid külla, et võiksime oma silmaga vaadata, mida seal majas tehakse.

10. veebruaril sõitsimegi Tartusse. Olime päris põnevil! Sandri ema rääkis meile postmarkidest ning me saime teada, kes on filatelistid. Kas sina tead, kes nad on?

Meile näidati, kus ja kuidas sorteeritakse kirju enne, kui need jõuavad saajani.

Postikeskuse töötaja Merilin rääkis meile postiljoni tööst. Selgus, et see on päris raske. Merilinilt saime kingituseks raamatu „Meie kõige-kõige“ Sellesse ramatusse on kogutud toredad ja naljakad lood postitöötajate kogemustest.

Kõige põnevam ja vahvam oli see, et iga laps sai saata oma sõbrale või emale-isale sõbrapäeva õnnitluskaardi. Kaardid meisterdasime juba varem valmis. Ümbrikule kirjutasime aadressid, et kiri kindlasti saajani jõuaks, panime peale postmargid ning kõige lõpuks võis igaüks oma käega templi ümbrikule vajutada. Meie klassi lapsed polnudki varem ühtegi kirja sellisel viisil saatnud, seega erakordne kogemus. Suur aitäh Sandri emale Helisele, kes meid külla kutsus ja meie koolipäeva erilisemaks muutis! Oleme nüüd mitmete teadmiste võrra rikkamad.