Viimasel koolinädalal enne vaheajale minekut oli Ilmatsalu koolis avatud Leiutajate linn. Kolme päeva jooksul toimus mitmeid teadust ja loovust populariseerivaid tegevusi. Lõimides inglise keelt ja ajalugu koostasid õpilased leiutajaid tutvustavaid õppevideoid. Videode põhjal toimus ülekooliline viktoriin. Ilmatsalu kool otsis ka andekaid leiutajaid. Toimus konkurss leiutiste projektidele.

Usinamad leiutajad valmistasid ka prototüübi. Loodusringi õpilased tutvustasid 1.-5. klassile teaduse imelist maailma läbi katsete. Robootika ringi õpilased toimetasid robotitega, kes tantsisid "Tuljakut" ning mängisid jalgpalli. 3.-9. klassi võistkonnad osalesid leiutise võistlusel "Ta liigub siiski…". Võistkondadel tuli etteantud materjalidest ehitatada vähemalt 5 meetrit liikuv leiutis. Algklasside õpilased vaatasid "Leiutajateküla Lotte" multikat. Leiutajatelinna tegevusele pani punkti stiilipäev "Mina geniaalse leiutajana".

Kiidusõnad kõigile osalejatele!