22. mail külastasid  4.b klassi õpilased koos oma õpetajaga Rahvusarhiivi Tartus. Meid kutsus külla Angela ema Marily, kes seal töötab. Kõigepealt saime osa arhiivitunnist kus meile räägiti, mis on arhiiv ja milleks seda vaja on.  Meile räägiti ja isegi näidati, kuidas saab arhiivis ajalugu uurida.

Seejärel  moodustasid lapsed kolmeliikmelised rühmad ning lahti läks põnev mäng. Kõik rühmad liikusid ringi ja otsisid QR koode, mille abil said avada küsimused, millele vastuseid võis leida igalt poolt enda ümber. 4. b klassi õpilased on väga osavad nutiseadmete kasutaja ja mäng meeldis kõigile väga. Lisaks mängule saadi juurde ka uusi teadmisi. Kahekordne rõõm!

Kui mäng mängitud, siis vaatasime ringi Rahvusarhiivi vastvalminud hoones Nooras. Oli põnev! Lõpetuseks said kõik õpilased töötoas meisterdada  ja kujundada omale märkmiku.

Kuna oleme olnud hästi tublid, siis otsustasime end premeerida ka ühise kinokülastusega uues ja moodsas Apollo kinos. Vaatasime filmi „ Smurfid: Kadunud külake”

Oli vahva päev!