Kõigil 5.-9. klassi õpilastel on III veerand käsitöötunnis projektiveerand. Projektist saavad kasu Ilmatsalu lasteaia lapsed, kelle nukkudele käsitöötundides riideid ja muud vajalikku õmmeldakse. Selleks, et oma tööle täpsemalt eesmärke seada, käisid kõik klassid ka lasteaias ise külas.

5.h tüdrukud kõndisid lasteaeda läbi tuisu ning suundusid Kaisutriinude rühma. Seal saadi teada, et rühmal oleks vaja nukumajja diivani-, tugitooli- ja voodikatteid. Kui projektiplaanid kirja pandud, mindi vaatama oma endisi rühmi: Täpitriinude ja Rõõmutriinude rühma. 5.e käis külas Õnnetriinude rühmal, kus vähemalt üks õpilane sai ka oma vennaga koos aega veeta. Palju ideid, mida valmistada, tekkis ka 4. klassil: nukunurka mööbel, nukkudele mütsid ja seelikud, nukuhälli padjad, vankrisse padjad ja tekid, diivanile ja tugitoolile padjad. 6. klass aga sai Rõõmutriinude rühmast mõtte valmistada kohalikele nukkudele mütsid, sokid, püksid, pluusid ja kleidid. Päikesetriinude rühma külastas 7. klass, kes tuli mõttele luua rühmale laualinad, nukkudele voodipesu ja köögirätid, istumispadjad ja arstikittel. Lisaks külastasid seitsmendikud oma vana rühma, Kaisutriinusid, mis on vahepeal hoopis uue ilme saanud. Neiud 8. klassist käisid Triibutriinude rühmas ning olid väga rõõmsad võimaluse üle lõimida teoreetilised teadmised päriselus vajalike praktiliste oskustega.

Vähemalt ühel klassil tuli mõte jäädagi lasteaeda, sest seal oli kõik nii ilus ja rahulik. Ent järgmised toimetused koolis juba ootasid.