Kaunil kargel 4. veebruari talvehommikul olid paljude Ilmatsalu koolilaste mõtted kauge Hiina juures. Oli see ju päev, mil sai alguse suur spordipidu. Kuid seda mitte ainult Hiinas… Ka Ilmatsalu kooliperet ootasid ees sportlikud talialad oma õueolümpial.

Kogu koolipäeva jooksul said kõik kooli õpilased võimaluse enda sportlikud võimed proovile panna. Esmalt, nagu olümpiale kohane, anti sportlasvanne lubadusega võistelda igati ausalt, sportlikus vaimus ja spordi kuulsuse eest.

Kuna kõigi taliolümpiaalade katsetamiseks jäi ühest päevast ilmselgelt väheks, siis korraldajate valiku tulemusel sai iga olümpialane end proovile panna kuuel põneval spordialal: ühesuusasõidus, kelgunööritõmbes, soome kelgu lius, laskesuusatamises, lumekeeglis ja väravalöökides. Kõige enam meeldis lastele laskesuusatamine. Selle tegevuse juurde tuldi ikka ja jälle tagasi ning nii mõnelgi lapsel läks kodutee päeva lõpul täitsa meelest, sest Tamasseri rauad olid liiga põnevad. Kui õues olid kõik spordialad järele katsutud, said soovijad proovida koolimajas selga jäähokimängija varustust. Selle selga upitamiseks pidi enne küll tubli kõhutäie sööma, sest varustust ennast ja sellel omakorda kaalu oli omajagu.

Kindlasti said Ilmatsalu kooli lapsed mõnusalt lumisel talvel hea stardi õues tegutsemiseks, headest sporditavadest kinni pidamiseks ning võimalusel ka Pekingi taliolümpiamängude jälgimiseks. H.(eidi)E.(nn)A.(sser) korraldustiimi koostöö tõi naeratuse igale suule.

Vaata meie taliolümpiaalade katsetamist SIIT
Artikkel avaldati Tartu Hariduse Hääl