Kolmapäeval, 8. veebruaril kohtusid Puurmani ja Ilmatsalu kooli 9. Klassid Tartus Ahhaa Keskuses, et veeta üks koolipäev elektriteemalisel õppepäeval.Alustuseks tutvustati meile päevakava ja uuriti, millised on meie teadmised elektrist. Seejärel moodustasime grupid, mis koosnesid enamasti kahest Ilmatsalu õpilasest ja kahest Puurmani õpilasest. Nendes gruppides töötasime koos päeva lõpuni.

Esimeses õpitoas pidime valmistama puuviljadest vooluringi. Patareideks ehk vooluallikateks olid seekord: apelsin, greip, sidrun, banaan, õun ja pirn. Iga grupp sai erineva puuvilja ja pidi selle abil LED-lambi põlema saama. See töö õnnestus meil kõigil hästi!
Järgnevalt läksime eksponaatide saali, kus lahendasime erinevaid elektriteemalisi ülesandeid. Eriti meeldis see, et avastasime, kuidas plasmakera abil saab põlema panna päevavalguslampe.
Kolmandaks õpitoaks oli: vahva vooluring. Siin jagati meile kätte lahedad vooluringi meisterdamise komplektid. Saime nende abil teha erinevaid vooluringe. Näiteks sellise, mis mängis politseiauto sireeni või laulis jalgpalli MM hümni. Veel oli võimalik meisterdada päris FM raadio, millega saime kuulata uudiseid ja muusikat.
Päeva lõpetasime teadusteatrit vaadates. Seal näidati meile erinevaid elektrikatseid: ülijuhtivust vedela lämmastiku abil, staatlise elektri tekitamist van der graafi generaatoriga jne.

Leiame, et sellised õppepäevad on väga õpetlikud ja neid võiks olla rohkem!