Kristjan Jaak Petersoni 222. sünniaastapäeva ja samas ka emakeelepäeva puhul toimus koolis palju põnevat. Hommikut alustas koolipere kooliraadiost emakeelepäeva tervituse kuulamisega. Kolmanda tunni ajal külastas 1. – 6. klassi kirjanik Triinu Laan, kes rääkis väga põnevalt oma kirjutatud raamatutest ning sellest, mis on prototüüp. Õpilased said kuulda ka võro keelt, kuna see on kirjaniku emakeel. Mõned lõpuklassi tüdrukud võtsid koos õpetaja Leeloga osa üle-eestilisest e-etteütluse kirjutamisest. Neljanda tunni ajal panid algklassid proovile oma kuulamisoskuse ning liikumisvõimed, võttes osa muinasjutumängust. Emakeelepäevaks sündis õpilaste sulest paras ports uusi kooliga seotud sõnu, mida kõik saavad uurida 1. korruse seinal. Koostöös raamatukoguga sai pusida ka keelepäeva viktoriini kallal.