Neljapäeval, 10. märtsil toimus 6. klassi väljasõit Laeva rabasse. Väljasõidul osales lisaks meie kooli 6. klassi õpilastele ka Puurmani kooli 7. klass. Buss väljus kooli juurest kell üheksa.

Bussisõit oli lõbus nagu alati ning umbes poole tunniga jõudsime Laeva rabasse. Alustuseks rääkis meile matkajuht Piret Valge rabast ja selle tekkimisest. Kui ta oli ära rääkinud, anti meile räätsad. Nende jalga saamine oli päris raske. Matkamine rabas kestis umbes kaks tundi. Vahepeal tuli pilve tagant välja isegi päike ja tundsime, et kevad pole enam kaugel. Matkajuht tutvustas meile erinevaid rabas kasvavaid taimi. Matka lõpus pidasime väikse pikniku talvises metsas, jõime sooja teed ja sõime kaasa võetud toitu.

Oli täitsa tore päev, aga poleks uskunud, et räätsadega liikumine nii raske on.