Kolmapäeval, 14. novembril osalesid 23 tervise teemast huvitatud 7.-9. klassi õpilast Tartu Loodusmajas toimunud noorte tervisekonverentsil. Kokkutulnud noori tervitas Tartu abilinnapea Mihkel Lees, demokraatliku kooli põhimõtteid tutvustas Demokraatliku Hariduse Kogukonna PUNT asutajaliige Katrin Saage ning küsimusele „Kas Ma pean?“ aitas vastust leida Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi psüholoog Maie Kotka.

Pärast maitsvat lõunasööki oli aeg konverentsil osalevate koolide õpilaste ettekanneteks. Kuulati Tartu Tamme kooli, Tartu Veeriku kooli ning Ilmatsalu Põhikooli õpilaste ettekandeid. Meie kooli õpilased Maileen, Kertu, Kevin ja Mihkel kõnelesid meelemürkidest, nendega kaasnevatest ohtudest ning abi saamise võimalustest.

Konverentsi lõpus sai iga osaleja väikese kingina massaažipalli. Seda ikka tervise edendamiseks.

Noorte konverentsi korraldas Tartu linnavalitsuse sotsiaal – ja tervishoiuosakond.