Unistan - suudan ja saavutan

4.b klass käis 8. novembril Ahhaa keskuses õppepäeval. Meie päev oli täis astronoomiat. See teema on meie klassile väga huvipakkuv ja just sellepärast ootasime seda põnevusega.
Juhendajad Helina ja Sander tutvustasid meile kõigepealt päevakava. Seejärel jagati meid rühmadesse ning asusime valmistama taevakaarti.

Saime tuttavaks mitmete tähtkujudega ja  teada, et tähtkujude asendi järgi on võimalik isegi kellaaega määrata. Taevakaardi meisterdamine ja tähtkujude otsimine käis suure õhinaga ning märkamatult jõudis kätte lõunasöögi aeg.
Kui kõhud täis, võisime vabalt Ahhaa keskuses uudistada. Aeg möödus lennates. Järgmiseks oodati meid planetaariumis. See oli eriti põnev! Võtsime ette reisi kosmosesse, seiklesime planeetide vahel ja käisime ära Kuul. Tagasi tulime mitmete teadmiste võrra rikkamana.  Rühmatööoskust saime lihvida erinevaid töölehti täites – uurisime, miks vahelduvad aastaajad, kes või mis on Estronaudid, kui palju kaaluksime me teistel planeetidel, mis on mustad augud jne. Helina ja Sander olid väga sõbralikud ja aitasid töölehtede täitmisel. Meeleldi vastasid nad ka meie küsimustele, mida ikka ja jälle tekkis. Kõige lõpuks valmistasime Päikesesüsteemi mudeli ning uurisime planeetide kaugusi üksteisest.  Teadsime, et  Päike on Maale kõige lähim ja väga suur täht, kuid see, et Päikesest on veel suuremaid tähti, tuli mõnelegi suure üllatusena. Õppepäeva võtsime kokku ühises vestlusringis.
Kõik jäid sellise teistmoodi koolipäevaga väga rahule.  Oli sisukas ja õpetlik päev!