09.09.18 – 15.09.18 tegutsesid Ilmatsalu Põhikooli 9.klassi õpilased: Evelin Keskküla, Kirtty Magnus, Aksel Kaasik ning Hannes Sidorov ja 8.klassi õpilased: Kevin Burov, Maileen Muttik, Lisette – Maria Kisand, Thor Deimos Vaasa ning Laur Härm üleriiklikus Euroopa noorte programmis “International Village.” Programmi tegevus toimus inglise keeles, seega oli noortel võimalus arendada keele oskust, õppida erinevaid kultuure ning nende traditsioone ning laiendada ka silmaringi. Lisaks oli võimalus tutvuda erinevate riikide toidumaitsetega ja pakkuda vastu Eesti maitsete elamusi. Noorte programmis osales kuus riiki: Belgia, Läti, Eesti, Sloveenia, Poola ja Makedoonia. Õpilaste juhendajaks oli Ilmatsalu Põhikooli inglise keele õpetaja Tiina Oolo. Õpilaste sõnul oli tegu väga huvitava ning teistsuguse elamusega.