21.02. tuli 3. klassile programmi „Tagasi kooli“ raames külla Maaülikooli putukateadlane Karin Nurme ja tutvustas oma tööd teadurina, uurijana ja õppejõuna. Lektoril olid kaasas toakärbse ja sipelga mulaažid, piirituse lahuses erinevad putukate ja liblikate vastsed, liblikate ja putukate kogud. Erilist elevust tekitasid päris elus jooksikud ja nende tegevuse jälgimine talvel.
Lapsed said teada, mis on täismoone ja vaegmoone. Tutvustati taimtoidulisi putukaid ja röövputukaid. Üllatust valmistas lastele see, et kodus elab koos meiega väga-väga palju imeväikseid putukaid, keda me ei märkagi, ei teagi. Saadi teada, et Eestis on 50 liiki lepatriinusid. Lepatriinud võivad olla punased, kollased, mustad, erineva kehakujuga, suurusega ning täpid väga erinevat värvi, suurust, arvu. Kõige suurem lepatriinu on silmiktriinu.
Huvitavad olid ka ämblikud. Ämblikku peetakse õnneloomaks kodus. Kui ämblik ära viia, siis lahkub kodust ka õnn. Eriliselt vahvad on hüpikämblikud. Videos jälgiti isaämbliku võrgutustantsu emaämbliku ees, mis võib lõppeda isase ärasöömisega, kui tants ei meeldi emasele. Tants võib kesta terve tunni.
Oli üks huvitav ja väga hariv kohtumine.