Sünnipäeva-aasta

Meil on hea meel teada anda, et käimas on sünnipäeva-aasta Ilmatsalu Põhikool 35/ Rahinge kool 190. Vilistlaste kokkutulek toimub reedel, 24. mail 2024. Koolipere tähistab sünnipäeva reedel, 8. detsembril. Info täieneb.

Teated

Õppetöö toimub neljapäeviti kell 16.00-17.00 (v.a koolivaheajal 29.02.2024). Viimane kohtumine 18.04.2024

Palun võta kaasa vahetusjalanõud, harilik pliiats, värvilised pliiatsid, kustutuskumm, 16 joonega vihik ja A4 mapp.

Eelnevalt registreerima ei pea.

Õpetaja TRIIN
triin.tammann@ilmatsalu.edu.ee

Vajalike õppevahendite nimekiri asub SIIN

Alates 15.11.2017. a toimub Ilmatsalu Põhikooli 1.-9. klassi õpilaste vastuvõtu ja koolist lahkumise taotluste esitamine elektrooniliselt läbi Tartu haridusteenuste haldamise süsteemi ARNO https://www.tartu.ee/arno/

Vabade õppekohtade info on kättesaadav ARNO avalikus vaates. 1. klassi vastuvõtt elukohajärgsesse kooli toimub ARNO keskkonnas 15.03-30.04.2019. a. Alates 01.05.2019. a on võimalik taotleda kohta ka elukoha välisesse kooli vabade kohtade olemasolul.

Infot põhihariduse omandamise kohta Tartu linnas on võimalik leida SIIT

Anu Köidam
Koolijuht

info 5340 4494

Eesti kirjanduse päev
30. jaanuaril tähistatakse üle vabariigi eesti kirjanduse päeva, mis on ka A. H. Tammsaare sünniaastapäev ning lipupäev.  2. ja 3. klasside lapsed said Ilmatsalu raamatukogus kuulata kahte juttu Kadri Hindrikuse lasteraamatust "Taks ja Dogi" ning seekaudu tuttavaks erinevate koeratõugudega, kel igaühel oma iseloom, väärikus ja vallatused.
2.T Kiidjärvel
Ühel lumisel  ja tuisusel teisipäeval sõitsid 2.T klassi lapsed koos õpetajaga Kiidjärvele, et matkata toredal metsarajal ning üle korrata meil talvituvad linnud.
Ilmunud on Ilmatsalu Koolielu värske number!
Loe ja avasta, mida kirjutavad meie kooli õpilased koolielust!
Ajalehe valmimisse panustasid oma ägedate ideedega kõik meediaringi liikmed ja palju õpilasi! Suur aitäh teile kõigile!
Kadrid
Vanarahvas teadis, et kui kadripäeval külmetab või lumi on maas, hanged aia ääres, siis tuleval aastal oodata head viljasaaki. Järgmine suvi tõotab tulla küll suurepärase viljasaagiga, sest meie kadrisantidel tuli paksus lumes lausa sumbata, et saaks külas käidud lasteaial, noortekal ja raamatukogul ning viia sõpradeni head soovid. Koolis toimunud kadripeol lauldi, tantsiti ja püüti leida mõistatustele vastuseid. Suurt rõõmu valmistas sületäis komme, mida kadrisandid igati välja olid teeninud.
Mida tegid meie õpetajad siis, kui õpilased iseseisvalt kodus õppisid?
 Meie õpetajad õppisid ka! Käisime Tartu Forseliuse Koolis tarkust taga nõudmas ja headelt kolleegidelt kogemusi saamas. Vaatlesime erinevaid tunde. Uurisime, kuidas toimetatakse pikas tunnis ja kuidas tegeletakse õpioskuste õpetamise ning ennastjuhtiva õppija kujundamisega? Taskud häid mõtteid täis, oleme jälle valmis innukalt ja sihikindlalt edasi tegutsema. Oli tõeliselt inspireeriv päev!
Kalevipoega kangelastegusid uurimas
7.a klass käis Kalevipoja Kojas Kääpal avastamas meie rahvuseepose peategelase kangelastegusid, sai teada tema abilistest ja nõuandjatest, vendadest ja vaenlastest. Kalevipoja Kojas võid üllatuseks saada tema vägilasevõimed! Nii sai igaüks oma kätega kujundada Eesti kaarti Kalevipoja moodi ja julgemad võitlesid põrgus sortsidega.