19.märtsi hommikul võttis 3.e klass suuna Tartu Päästekomando poole, sest osalesime ohutusalases koolitusprogrammis “Päästjatel külas”. Kohale jõudes võtsid meid vastu sõbralikud päästjad, kes vastasid lahkesti laste küsimustele ja mõtetele.

Programm koosnes kolmest erinevast põnevast osast: tutvusime lähemalt päästeautoga ning saime ka sees istuda ja varustust uurida. Seejärel räägiti meile evakuatsioonist ning suitsuandurite olulisusest ja paigaldamisest. Saime uudistada ka ohtude tuba, kuhu oli lavastatud tuleohtlikud olukorrad ning õpilased pidid need ohud üles leidma ja selgitusi jagama.

Kõige ärevam hetk oli see, kui päästjatele tuli ootamatu väljakutse ning meie saime akna peal uudistada, kui kiiresti mehed autosse saavad ja auto välja sõidab.

Oli üks ütlemata vahva ja õpetlik hommikupoolik!