Ilmatsalu Põhikool on liitunud VeniVidiVici õpilasvahetuse programmiga.

VeniVidiVici õpilasvahetuse programmiga korraldatakse Eesti-siseseid õpilasvahetusi, mis kestavad ühe või kaks nädalat. VeniVidiVici Õpilasvahetuse eesmärgiks on avardada õpilaste silmaringi, tõestada, et Eestis on sama palju, ehk rohkemgi avastada, kui välismaal. Õpilased saavad julgust, uusi sõpru, iseseisvust. Noor õpib toime tulema iseseisvalt võõras keskkonnas ning õpib seeläbi eelkõige iseennast ja võimete piire tundma, loob uusi kontakte ning annab ehk ideid, mida enda kodukoolis/kodukandis muuta. Lisaks on VeniVidiVici raames võimalik minna muukeelsesse kooli, et saada keelepraktikat. Lisaks tahame noortes tekitada arusaama, et pole “eesti” ja “vene” noori, vaid on “meie” noored.

Tutvustustav VeniVidiVici Õpilasvahetuse programmi video, mille leiate sellelt aadressilt:

Lisainfot ja programmis osalevaid koole on võimalik leida SIIT.