Ilmatsalu Põhikool on esimene kool, mis alustas Vaikuseminutite 3-kuulise harjutuste programmiga, et tulemuslikult toetada 8. ja 9. klasside õpilaste enesejuhtimise oskuste arengut. Harjutuste programmi eesmärgiks on pakkuda Eesti koolidele senini heade tulemustega metoodikat ning ühtlasi koguda teadusuuringuga tõenduspõhist materjali konkreetselt Eesti kontekstile kohandatud harjutuste mõju kohta Eesti koolides.

Vaikuseminutite harjutuste nime alla on koondatud lühikesed tähelepanu ja meelerahu harjutused, mis sobivad enesetunde kiireks parandamiseks ning mõtete hajumise vähendamiseks. Samal ajal kujuneb eluks vajalik oskus keskenduda, lõdvestuda ja ennast juhtida.

Sarnane positiivne mõju võib avalduda ka täiskasvanutel, kes harjutusi lastega koos teevad.

Pärast esimest tutvustavat loengut ja esimeste harjutuste tegemist kirjeldas üks Ilmatsalu Põhikooli 9. klassi poiss Vaikuseminutite harjutusele järgnevat olekut nii- "Nagu ajuoperatsiooni vastand", mil "peas on justkui kergem tunne".

Pildi autor on Ilmatsalu põhikooli õpilane Andero Näkk, kes lubas Vaikuseminutite meeskonnal  lahkelt oma mitme aasta tagust kunstitööd illustratsioonina kasutada.