Neljapäeval 11. jaanuaril toimus Ahhaa teaduskeskuses  9. klassile elektriteemaline õppepäev, meiega koos tulid ka Puurmani kooli üheksandikud. Õppepäev algas kell 10.00 sellega, et suundusime meie kahe päevajuhiga päeva alustama ning teada saama, mis meid ees ootab.

Esmalt räägiti meile veidike päevakavast ja ees ootavatest tegevustest ning sellele järgnes gruppidesse jaotamine. Gruppe oli 8 ning need omakorda jaotati kaheks vahetuseks.

Esimeseks ülesandeks oli puu- ja juurviljadest patarei valmistamine, selleks anti meile ka erinevaid abivahendeid ja nõuandeid. Ja huvitav oli ka see, et enamus õpilasi olid varem arvanud, et elektrit saab tekitada vaid sidrunist ja kartulist, siis saime me teada, et seda on võimalik saada ka teistest puu- ja köögiviljadest, näiteks ka õunast, porgandist ja apelsinist. Patarei valmistamisel räägiti meile ka palju muud põnevat voolu kohta. Kõik said oma patareidega pisikese LED-pirni põlema ning siis mõõtsime ka pingete suurusi.

Töötoale järgnes  elektriteemaline teadusteater, kus meile näidati palju huvitavaid katseid ja lasti ka õpilastel neist osa võtta. Teadusteater kujunes ilmselt kõigi lemmikuimaks osaks kuna see oli väga lõbus ja huvitav.

Siis algas meil lõunapaus, mille ajal saime einestada ja Ahhaas ringi uudistada, selle lõppedes suundusime tagasi ülesannete juurde. Algas saali ülesannete täitmine, mille ajal pidime täitma erinevaid ülesandeid saalis olevate esemete ja vihjetega. Kui ka ülesanded olid täidetud, oli aeg minna tegema kokkuvõtete päevast. Seal pidi iga rühm rääkima mis neile eriliselt meeldis, mida nad oleksid teisiti tahtnud, ning mida uut me õppisime. Ka päevajuhid ja meiega kaasas olnud õpetajad Reelika ja Tea pidid jagama oma tagasisidet.

Kui ka päeva viimane punkt oli täidetud võisime veel ringi uudistada. Õppepäev Ahhaas oli meile heaks vahelduseks tavalistele koolipäevadele ning kõik jäid sellega väga rahule.