Teisipäeval, 27. septembril käisid meie kooli seitsmenda, kaheksanda ja üheksanda klassi õpilased õppepäeval Kohtla kaevanduspargis.

Kohapeal jagati õpilased kahte gruppi: ühed läksid matkarajale ja teised safariautoga ümbruskonda avastama.

Safaril nähti vana karjääri imeilusa sinise veega ning peatuti selle ääres, kus räägiti lähemalt põlevkivist ja selle kaevandamisest.

Safarijuht Imre pani põlema ka väiksese põlevkivitükikese, et näha, kui palju musta suitsu selle tagajärjel tekib ning tunda, millist haisu põlemisprotsessi tagajärjel tekib.

Järgmisena suunduti allmaa-muusemi. Pähe pidi panema kiivrid ja selga joped, kiivrid on kaevanduses kohustuslikud ja jopet vajavad külastajad sellepärast, et maa all on aasta ringi 7- 8 kraadi sooja. Maa alla jõudes mindi kohe rongiga sõitma. Läbiti umbes 300 meetrit. Maa all tutvustas giid vana kaevandustehnikat ja rääkis väga põnevalt, kuidas kunagi põlevkivi kaevandati.

Õppepäeva rahastas KIK.

Vaata pilte SIIT