Sõbrapäeval külastasid Ilmatsalu Põhikooli meditsiini ja loomateraapia spetsialist Tallinna Ülikooli magistrant  Sirja Saar ja loomade treener Taavi-Tarmo Tähemaa. Neil oli kaasas neli poni: Paula, Felix, Fiona, Lucas ning neljakuune koerakutsikas, kellest saab tulevikus teraapiakoer. Üritus oli mõeldud 2.- 4. kl õpilastele.

Esmalt  tutvustati loomade ajalugu. Õpilased said teada, et esimeseks kodustatud loomaks oli koer, kes pärines hundist.  Lambad-kitsed kodustati koeraga üsna samal ajal. Hiljem järgnesid  hobused ja kassid. Koos õpilastega arutleti loomade rolli ja vajalikkuse üle inimese elus. Loom on asendamatu sõber nii lapse kui täiskasvanu elus.
Räägiti , milliste tervisehäirete puhul kasutatakse loomateraapiat ning  millist mõju avaldavad loomad inimese tervisele. Loom mõjutab inimest emotsionaalsest, sotsiaalsest ja füüsilisest aspektist. Nad pakuvad meile usaldust, rõõmu, armastust, pakuvad seltsi ja soodustavad suhtlemist teiste inimestega.
Kõige tihemini kaasatakse teraapiasse koeri, kasse ja hobuseid. Teraapiakoer peab olema sõbralik, tasakaalukas ja  alluma oma peremehele. Loomadel on imeline võime mõjuda inimesele rahustavalt ja teraapiliselt. Õpilased said teada, et vanadekodudes pakuvad loomad inimestele seltsi ja maandavad stressi. Haiglates aitavad loomad toetada lapsi tervenemise protsessis.   Loomade kaasamine õppetöösse aitab paremini keskenduda ja end nii verbaalselt kui mitteverbaalselt väljendada.
Teraapia loomade abil – see on eesmärgipärane sekkumine, kus nõuetele vastav loom on kaasatud raviprotsessi. Loomateraapias suudab loomaomanik võtta vastutuse nii looma eest kui  selle  mõjust inimesele ja saavutada oma tegevustes häid tulemusi.
Õpilastel avanes võimalus sõita ponidega ja koerakutsikale pai teha.  Õpilased olid  elevil ja jäid üritusega rahule.