Liikumispäeval 10.mail otsustas meie kooli 9. klass tavalise jalutamise kõrvale leida ka midagi huvitavat ja harivat. Niisiis ootas meid ees üks huvitav päev. Esmalt suundusime me Riigikohtusse. Seal räägiti meile Riigikohtu ülesannetest ja sealsest elust. Saime istuda ka kohtusaalis ning vastused tekkinud küsimustele.

Kui Riigikohtu eluga oli tutvutud, alustasime me pooletunnist jalutuskäiku KGB kongide muuseumi poole. Seal räägiti meile halli maja saladustest ja minevikust.  Peale teooria osa suundusime praktilisema poole juurde, ehk siis eksponaatide juurde. Kõigil vitriinides olevatel esemetel  oli oma lugu ning mõnel juhul päris õudne. Saime näha ja kuulda, milline oli kinnipeetu elu kongides ja mida nad pidid läbi elama. Pärast muuseumi külastust suundusid aktiivsemad õpilased botaanikaaia juurde, et seal liituda Heategevuslikul teatejooksul osalevate Ilmatsalu kooli võistkondadega.

Oli tore ja mitmekesine liikumispäev.