Reedel 20. aprillil võttis meie kooli 9. klass ette külastuse Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päevale. Nagu iga väljasõit, algas ka see lühikese ja lõbusa bussisõiduga, kus sai innukalt lauldud. Koos meiega oli huvilisi kohale tulnud palju. Kogunesime kooli aulasse, kus tutvustati esmalt mida Sõjakool üldse endast kujutab ja räägiti lühidalt ka õppimisvõimalustest.

Edasi jaotati meid kolme kooli kaupa gruppidesse (meie grupis oli õpilased Tallinnast ja Tamsalust). Liikusime kooli ühest tiivast teise, kus meid ootas kaitseväe vormis õpetaja, kes rääkis lähemalt kaitseväest, selle tähtsusest ja reeglitest. Sealt saime palju kasulikku kõrva taha panemiseks. Järgmisena saime tutvuda kaitseväe varustusega: saime käes hoida nii relvi kui ka proovida selga kuulivesti ja seda suurt kurikuulsat seljakotti, mis paljudele üllatuseks polnudki nii raske kui arvati. Viimasena viidi meid sõjakooli muuseumi. Seal oli palju huvitavaid eksponaate ja sõjaaegseid relvi, erinevaid aumärke ja palju laskemoona näidiseid. Aeg Kõrgemas Sõjakoolis kujunes väga huvitavaks ja tõstis mitmetes huvi ja tahtmist ka ise sinna kunagi õppima asuda.